Vážení spolupracovníci,

rád bych vás oficiálně informoval o prodeji majoritního podílu akcií patřící skupině Preiss-Daimler mezinárodní skupině RHI Magnesita, jejíchž hlavní sídlo se nachází ve Vídni. Své pobočky má však rozesety skutečně po celém světe. Některé závody se specializují na těžbu, jiné zase na výrobu produktů. Jedná se o velkou, silnou a stabilní společnost, jejichž produktové portfolio zahrnuje přes 120 000 výrobků. Ty sahají od cihel a vyzdívacích směsí až po výrobky na regulaci průtoku. Základní materiály, které při výrobě používají jsou magnezit a dolomit.

Spojení podle všeho přinese zakázkovou stabilitu v oblasti výroby forem, jelikož naše špičkové pracoviště bude zásobovat další členy ve skupině. Uvažované navýšení produkce přitom představuje rovněž velkou výzvu. Významným doplněním portfolia skupiny RHIM je i produkce Dinasu z našeho závodu. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že v tuto chvíli je náš svitavský závod ve hře o vytvoření vývojového centra Dinasu pro celou Evropu.

Do budoucna lze očekávat značný objem investic, jak do strojního vybavení společností, tak do pracovního prostředí zaměstnanců.

Věřím, že nadcházející fúze naši společnost jedině posílí a v budoucnosti jí zajistí prosperitu, stabilitu a prestiž.

Ing. Jiří Kyncl
předseda představenstva a.s.


Prohlédněte si, jaké pracovní pozice aktuálně nabízíme